wtorek, 5 lipca 2016

"I SPY" PICTURES

"I SPY" PICTURES
Ciąg dalszy obrazkowego szaleństwa. Autorka bloga Let's read in English przypomniała mi o obrazka typu: I spy with my little eye....., które mają wielorakie zastosowanie. Można je wykorzystać zarówno w grupach młodszych, jak i starszych. Wszystko zależy od pytań, które do nich przygotujemy. Co najważniejsze, dzięki tym obrazkom usprawniamy mówienie, utrwalamy słownictwo i gramatykę oraz ćwiczymy pamięć.
Jakie pytania możemy zadać i jaką strukturę utrwalać?:

 • There is / There are
 • Is there / Are there....?
 • What can you see in the picture?
 • How many.....can you see?
 • Where is .....?
 • Present Continuous: Is the man with a yellow hat reading? / What is the man with a yellow hat doing? etc.
 • ćwiczenie pamięci: How many ..... have you seen?, What have you seen in the picture? Name as many things/objects as you can.

Na moim blogu pojawiło się kilka prostych kart:

Świetne karty I spy możecie znaleźć u Dominiki: I spyI spy 2

Gdzie jeszcze możemy znaleźć obrazki "I spy":Z powodzeniem możemy wykorzystać książki dla dzieci, których jest mnóstwo. Podam tylko przykładowe:


 • seria "Bystre Oko"

 • seria "Where's Wally" 


 • seria "Na ulicy Czereśniowej" lub "W krainie misiów""I spy" możemy przenieść na bardziej sensoryczne pole poprzez schowanie literek, cyferek lub małych przedmiotów w pudle / misce z kaszą czy grochem.


"I Spy" never gets old! And using it adds counting (and even addition) to a simple cereal sensory bin for preschooler to practice counting.

Kolejna opcja to "I spy" pictures wykonane przez nas lub dzieci. Opis znajdziecie TU
Myślę,że wykorzystać można również naklejki, obrazki z gazet, zdjęcia itp.


Gdy wpiszemy w wyszukiwarce "I spy card game" lub "I spy cards" wyskoczy nam mnóstwo gotowych plansz - wiele z nich jest darmowych.

Z grą "I spy" śmiało możemy wyjść poza klasę. Przygotowałam kartę "W parku" - uczniowie zaznaczają, co zobaczyli przy okazji nazywając tę rzecz. Podobne karty można stworzyć do zoo, supermarketu, placu zabaw itp. Dzięki temu lekcja stanie się żywsza i bliższa rzeczywistości, przez co słówka dużo łatwiej zapadną w pamięć.


Aby pobrać, kliknij na "zapisz grafikę jako"


Zapraszam do podzielenia się Waszymy pomysłami :)


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Szukasz ciekawych linków do stron z materiałami pomocniczymi? Zapraszam do polubienia fanpage'a bloga na Facebooku (follow me). Kliknij TU


4 komentarze:

 1. Mam dwie książki "Where's Wally? " już ze 2 lata i do tej pory nie mogę znaleźć niektórych rzeczy na tych obrazkach :p Pamiętam, że jako dziecko kolekcjonowałam gazety z tej serii, szkoda że gdzieś zaginęły bo teraz bym wykorzystała na lekcjach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OJ, to wielka szkoda :( Na szczęście w internecie można znaleźć łatwo zastępstwo :)

   Usuń
 2. Rzeczywiście mnóstwo możliwości dają ćwiczenia typu I Spy, bo mozna wykorzystać je z rożnymi grupami wiekowymi. Małych odkrywców wciągną pewnie sensoryczne zadania na spostrzegawczość, o ktorych wspomniałaś - fajnie zdadzą tu tez egzamin tzw sensory bottles - butelki plastikowe wypełnione np ryżem i mini przedmiotami. Książka WHERE'S WALLY dla każdego przedziału wiekowego. No i oczywiście niezastąpione dobble to w sumie tez obrazki typu I Spy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O dobble nie pomyślałam - dzięki śliczne :) Lubię rzeczy, które można wykorzystać z różnymi grupami - jest to niesamowita oszczędność czasu :)

   Usuń