środa, 28 września 2016

"TO BE" PUZZLES PART 2 (PRINTABLE)

"TO BE" PUZZLES

PART 2

(PRINTABLE)Króciutki post z puzzelkami z czasownikiem "być" :) Wykorzystać możemy je na kilka sposobów w zależności od naszej grupy uczniów, ich poziomu językowego lubkwestii czy dopiero wprowadzamy ten czasownik czy już utrwalamy.

Wariacje wykorzystania "to be" puzzles:


 • po ówczesnym wydrukowaniu na zwykłym papierze, rozdajemy uczniom pomieszane komplety, następnie przyporządkowanie zaimka osobowego i odmienionego czasownika, wklejamy do zeszytu;
 • drukujemy na grubszym papierze, aby nie było prześwitu:
 1. gra memory
 2. uczeń losuje jeden element i dopowiada brakujący;
 3. uczeń losuje jeden element i tworzy zdanie twierdzące.

"TO BE PUZZLES"


puzzle czasownik być
To Be Puzzles


puzzle czasownik być
To Be Puzzles 2


Na blogu znajdują się jeszcze dwa inne wpisy dotyczące odmiany czasownika "być" w języku angielskim. Zobaczyć można je TU i TU

Jeśli ktoś dokumentuje proces wycinania lub zajęcia, to zachęcam do wysyłania zdjęć - zostaną one opublikowane na fanpage'u lub można opublikować je poprzez opcję "posty gości".


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Szukasz ciekawych linków do stron z materiałami pomocniczymi? Zapraszam do polubienia fanpage'a bloga na Facebooku (follow me). Kliknij TU  

4 komentarze:

 1. Świetne! Wykorzystałam kilkanaście razy w ciągu miesiąca! Świetne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych beginner. Sprawdzone na zajęciach indywidualnych, jak i z grupą. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniale czytać takie wiadomości :) Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju puzzle i dopasowywanki - nie tylko jako uczeń ;)

   Usuń
 2. dzień dobry. w jaki sposób w to grać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, puzzelki najlepiej wydrukować na grubszym papierze, aby nie było prześwitu. Rozcinamy. Mieszamy. Uczeń dopasowuje odpowiednie części lub losuje jeden element i dopowiada osobę/odmieniony czasownik być. Możemy poprosić o ułożenie zdania/pytania. Puzzelki można również wykorzystać jako wklejkę do zeszytu - uczniowie dostają pomieszane, porządkują i wklejają. Za momencik uzupełnię post :)

   Usuń