poniedziałek, 24 października 2016

FUN WITH ANTONYMS BINGO & LOTTO (PRINTABLE)

FUN WITH ANTONYMS BINGO & LOTTO 

(PRINTABLE)


Utrwalanie słownictwa może być wyzwaniem. Dlatego też stworzyłam bingo / lotto z antonimami, które z pewnością pomoże w powtórce słownictwa. Powstało sześć plansz dla uczniów oraz karty wyrazowe dla nauczyciela / lektora.Antonyms bingo / lotto boards
Antonyms vocabulary cards

Jak grać?


Wariant 1

Plansze wykorzystujemy do gry w bingo. Uczniowie po usłyszeniu wyrazu zaznaczają antonim na swojej karcie. Przed rozpoczęciem gry ustalamy czy wygrana to zakrycie wszystkich pól, zakrycie np. czterech dowolnych pól czy utworzenie linii pionowej/poziomej lub ukośnej z trzech pól.

Wariant 2

Siedzimy wokół złożonych ławek lub w kole. Na środku rozkładamy karty wyrazowe, które są kolejno odkrywane, a osoba posiadająca antonim do odkrytego wyrazu szybko go "zgarnia" i kładzie na swojej planszy. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustalamy, kiedy się wygrywa.

Wariant 3

Siedzimy wokół złożonych ławek lub w kole. Na środku rozkładamy karty wyrazowe, które są kolejno wykładane przez lektora/ nauczyciela na środek, a osoba posiadająca antonim do podanego wyrazu szybko go "zgarnia" i kładzie na swojej planszy. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustalamy, kiedy się wygrywa.


UWAGA!
Do wariantu 2 i 3 będziemy potrzebowali większej ilości kart wyrazowych - wydrukowałabym kilkakrotnie.


W przygotowaniu synonimy :)Jeśli ktoś dokumentuje proces wycinania lub zajęcia, to zachęcam do wysyłania zdjęć - zostaną one opublikowane na fanpage'u lub można opublikować je poprzez opcję "posty gości".


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Szukasz ciekawych linków do stron z materiałami pomocniczymi? Zapraszam do polubienia fanpage'a bloga na Facebooku (follow me). Kliknij TU 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz