czwartek, 27 października 2016

FUN WITH SYNONYMS - BINGO / LOTTO (PRINTABLE)

FUN WITH SYNONYMS - BINGO / LOTTO 

(PRINTABLE)


Trzeci rodzaj nietypowego bingo - tym razem synonimy. Uprzednio ukazały się BINGO TEMATYCZNE (z kategoriami) oraz BINGO Z ANTONIMAMI. Uzupełnieniem może być również DOBBLE Z SYNONIMAMI, ANTONIMAMI ORAZ HOMONIMAMI.

Synonyms bingo/lotto boards


Plansz jest sześć.


Synonyms bingo/lotto cards
Zasady gry są identyczne jak w bingo z antonimami. Dlatego też pozwolę sobie skopiować opisy:

Wariant 1

Plansze wykorzystujemy do gry w bingo. Uczniowie po usłyszeniu wyrazu zaznaczają antonim na swojej karcie. Przed rozpoczęciem gry ustalamy czy wygrana to zakrycie wszystkich pól, zakrycie np. czterech dowolnych pól czy utworzenie linii pionowej/poziomej lub ukośnej z trzech pól.

Wariant 2

Siedzimy wokół złożonych ławek lub w kole. Na środku rozkładamy karty wyrazowe, które są kolejno odkrywane, a osoba posiadająca antonim do odkrytego wyrazu szybko go "zgarnia" i kładzie na swojej planszy. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustalamy, kiedy się wygrywa.

Wariant 3

Siedzimy wokół złożonych ławek lub w kole. Na środku rozkładamy karty wyrazowe, które są kolejno wykładane przez lektora/ nauczyciela na środek, a osoba posiadająca antonim do podanego wyrazu szybko go "zgarnia" i kładzie na swojej planszy. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustalamy, kiedy się wygrywa.


UWAGA!
Do wariantu 2 i 3 będziemy potrzebowali większej ilości kart wyrazowych - wydrukowałabym kilkakrotnie.


Jeśli ktoś dokumentuje proces wycinania lub zajęcia, to zachęcam do wysyłania zdjęć - zostaną one opublikowane na fanpage'u lub można opublikować je poprzez opcję "posty gości".


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Szukasz ciekawych linków do stron z materiałami pomocniczymi? Zapraszam do polubienia fanpage'a bloga na Facebooku (follow me). Kliknij TU 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz