wtorek, 15 listopada 2016

LITTLE DETECTIVES - A VOCABULARY GAME (PRINTABLE)

LITTLE DETECTIVES 

A VOCABULARY GAME 

(PRINTABLE)


Do stworzenia tej gry zainspirowała mnie moja czytelniczka Ela, która zapoznała mnie z grą "Eagle Eye", czyli odmianą "I Spy". O obrazkach i książkach, w których liczy się spostrzegawczość pisałam TUTAJ. Natomiast o grach typu dobble możecie przeczytać TU i TU.



Jak grać?

W zależności od liczebności grupy dobieramy odpowiedni wariant. Bardzo ważne jest, aby na samym początku ustalić, kiedy się wygrywa.

Wariant 1

Gramy wedle zasad bingo. Nauczyciel bądź uczeń wypowiada słówka zgodnie z kolejnością obrazków, a pozostali zaznaczają pola pionkami/nakrętkami/pchełkami itp. Wygrywa osoba, która zakryje trzy pola lub wszystkie pola i pierwsza krzyknie "Bingo!"

Wariant 2

Nauczyciel mówi, co ma na obrazku. Pierwszy uczeń, który wskaże poprawnie obrazek na planszy otrzymuje obrazek od nauczyciela. Wygrywa osoba, która ma najwięcej zakrytych obrazków lub, na przykład, trzy.
Obrazki możemy wydrukować kilkukrotnie.

Wariant 3

Siedzimy w kole. Ustalamy kwestię wygranej. Zakryte obrazki są rozłożone na środku. Nauczyciel odkrywa kolejno obrazki. Uczeń, który pierwszy nazwie obrazek poprawnie - dostaje go celem zakrycia odpowiedniego obrazka na swojej planszy. 


Little Detectives cards




Little Detectives boards (for students)






Grę można wykorzystać na zajęciach lub podczas zabawy z własną pociechą.




Pozostałe świąteczne wpisy:



W drugim numerze EnglishLand znajdziecie świąteczne domino w wersji z wyrazami (Christmas Domino with words) oraz słowniczek obrazkowy (pictionary).


Aktualizacja 20.11.2016




Kolejna wersja Little Detectives w przygotowaniu :)

Jeśli ktoś dokumentuje proces wycinania lub zajęcia, to zachęcam do wysyłania zdjęć - zostaną one opublikowane na fanpage'u lub można opublikować je poprzez opcję "posty gości".


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Szukasz ciekawych linków do stron z materiałami pomocniczymi? Zapraszam do polubienia fanpage'a bloga na Facebooku (follow me). Kliknij TU 





4 komentarze:

  1. Super! Wielość wariantów sprzyja temu, że gra szybko się nie znudzi :) Pozdrawiam Ela

    OdpowiedzUsuń