piątek, 9 grudnia 2016

Possessive Adjectives - ideas

Possessive Adjectives - ideas

(przymiotniki dzierżawcze)W podręcznikach przymiotniki dzierżawcze są często przedstawiane w postaci tabelek, podobnie zresztą jak wiele innych rzeczy. Myślę, ze warto zaproponować naszym uczniom inne zobrazowanie poszczególnych elementów gramatycznych. Ewa Szymkowiak proponuje świetne pomysł na czasownik "być", zaimki pytające oraz czytanie godzin - jestem zachwycona jej graficznymi wariacjami.

Moja propozycja na przedstawienie przymiotników dzierżawczych:

Uczniowie otrzymują gotowe łapki lub zachęcamy ich do odrysowania swoich, dzięki czemu praca będzie spersonalizowana. Na naklejonej części wypisujemy podstawowe zaimki osobowe, a pod paluszkami piszemy odpowiednie formy przymiotników dzierżawczych. Powtórka w domu na pewno stanie się dużo przyjemniejsza :)


Inne:
W poście o liczbie mnogiej rzeczowników prezentowałam formę paseczków:

A jakie są Wasze niestandardowe prezentacje przymiotników dzierżawczych? Podzielcie się nimi w komenatrzach.


Z góry za nie dziękuję i polecam fanpage bloga na Facebooku: English Freak, dzięki któremu będziecie na bieżąco z nowymi wpisami oraz poznacie ciekawe strony/blogi związane z nauczaniem lub poprzez INSTAGRAM.

6 komentarzy:

 1. Bardzo fajny sposób na zapamiętywanie i ćwiczenie także innych zagadnień - liczba mnoga rzeczowników (zmiany w pisowni + nieregularne), stopniowanie przymiotników i z pewnością wiele innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę :) Właśnie zgłębiam ten temat - nie dość, że zeszyt zachęca do korzystania z niego, to jeszcze taka graficzna prezentacja ułatwia zapamiętywanie :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) To tylko inna forma niż tabelka i może być zrobiona przez uczniów, co tworzy lepsze skojarzenia :)

   Usuń
 3. a gdyby tak w ten sposób rysować "to be" na każdy palec np. do palca "I" dac pierścionek "am" itp...

  OdpowiedzUsuń