piątek, 6 stycznia 2017

QUESTION PUZZLES - PUZZLE Z PYTANIAMI (PRINTABLE)

QUESTION PUZZLES  

PUZZLE Z PYTANIAMI

(PRINTABLE)Przedstawiam Wam kolejny owoc współpracy z Ewą Szymkowiak, która ma fenomenalne pomysły na prowadzenie lekcji, aktywizuje uczniów na przeróżne sposoby i nie pozwala im się nudzić :) Tym razem inspiracją stała się karta pracy z Twinkl, którą była za prosta dla uczniów Ewy. Zatem stworzyłyśmy nieco trudniejszą wersję puzzli, gdzie utrwalamy znaczenie poszczególnych pytań.
Question puzzle (puzzle z pytaniami)
Puzzle wycinamy, mieszamy, a następnie uczniowie odbudowują pocięty obraz za pomocą łączenia angielskich i polskich pytań.

Jeśli nasza grupa uczniów lubi wykonywać pomoce, możemy zachęcić ich do wykonaniu szablonu, zamieszczenia pytań, które pojawiły się w danym dziale lub kilku działach, wycięcia i przekazania innej grupie / parze / osobie.
Nasze poprzednie owoce to puzzle z cyframi NUMBERS 1-10 oraz COLOURS :)

Właśnie przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, także wyczekujcie kolejnych postów :)


Z góry dziękuję za komentarze i polecam fanpage bloga na Facebooku: English Freak, dzięki któremu będziecie na bieżąco z nowymi wpisami oraz poznacie ciekawe strony/blogi związane z nauczaniem lub poprzez INSTAGRAM.

5 komentarzy:

 1. Świetny pomysł! :) Chociaż wydaje mi się, że przy polskim pytaniu: czym się zajmujesz? brakuje angielskiego odpowiednika :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To też przerobię na rosyjski, dzięki za pomysł.Cieszę się, że na Was trafiłam- anglistki-blogerki-ambitne, pomysłowe i otwarte, dziękuję administratorowi grupy Metodyka języków obcych za przyjęcie i możliwość uzupełniania wiedzy. Całkiem niedawno odkryłam grupę dla rusycystów, ale i tak Was nie opuszczę. przekazuję tam Wasze pomysły, życzę wielu wdzięcznych czytelników. Iza S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Izo, bardzo się cieszę i dziękuję za udostępnienia :) Inspirujmy się nawzajem! Życzę wielu udanych zajęć :)

   Usuń
 3. Witam, po ściągnięciu pliku nadal nie ma nanim odp. na pyt.:"Czym się zajmujesz?".
  Poza tym te puzle sa niewyraźne i zajmują tylko 2/3 kartki i przez mało praktyczne. Gdyby zajmowały całą A4 to wtedy 2 puzzle drukuje na 1 kartce i jest ekonomicznie i czytelnie.
  Pozdr. Renata

  OdpowiedzUsuń