piątek, 7 kwietnia 2017

EASTER CARD GAME - WIELKANOCNY PIOTRUŚ (PRINTABLE)

EASTER CARD GAME - WIELKANOCNY PIOTRUŚ (PRINTABLE)Ostatnia wielkanocna propozycja w tym roku - chyba wszystkim znana gra "Piotruś". Naszym Wielkanocnym Piotrusiem będzie czekoladowy króliczek (the chocolate bunny).


Grę możemy wykorzystać na każdym języku obcym, jak i w domu z własnymi pociechami po polsku.
Easter Card game Piotruś


Gra składa się z 17 kart, w tym 8 par i jednej karty bez pary, czyli Piotrusiem.

Liczba graczy: 2-3

Karty rozdajemy wszystkim graczom, a celem jest skompletowanie par oraz uniknięcie pozostania z Piotrusiem. Po rozdaniu, wykładamy pary, jeśli takowe posiadamy. Następnie osoba z największą ilością kart, daje wyciągnąć jedną kartę osobie siedzącej obok (najlepiej przyjąć kolejność wedle wskazówek zegara). Jeśli mamy parę, wykładamy ją. Wygrywa osoba, która najszybciej pozbędzie się wszystkich kart.


Easter Card Game - Wielkanocny Piotruś


Easter card game Piotruś


Easter card game Piotruś

Easter card game Piotruś
Easter card game Piotruś
Easter card game Piotruś

Inne Wielkanocne posty:
A Wy jakie gry i zabawy wykorzystujecie na przedświątecznych zajęciach?Bądź na bieżąco i odwiedź fanpage bloga na Facebooku: English Freak oraz profil na  INSTAGRAMIE.

click me to download

2 komentarze:

  1. Świetny pomysł, szkoda, że dopiero teraz na niego trafiłem. Zapiszę sobie materiał i wykorzystam go w przyszłym roku :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję - czasem tak bywa, również zapisuję materiały na kolejne zajęcia - chyba jest niemożliwe by wszystko ogarnąć na czas ;)

      Usuń