środa, 14 czerwca 2017

TOP 5 GIER NA PRZEDWAKACYJNE ZAJĘCIA - TOP 5 PRINTABLE VOCABULARY GAMES

TOP 5 GIER NA PRZEDWAKACYJNE ZAJĘCIA 

 TOP 5 PRINTABLE VOCABULARY GAMESDo wakacji odliczamy już godziny :) Podstawa programowa już opanowana, materiał podręcznikowy przerobiony, uczniów i kursantów coraz mniej na zajęciach. Nadszedł czas powtórek i z pomocą przybywają gry słowne oraz gramatyczne. Postanowiłam zrobić zestawienie Top 5 gier na przedwakacyjne zajęcia, które pojawiły się na blogu.vocabulary games
Top Vocabulary GamesNumer 1 "10 Seconds Game" (5 seconds rule / 5 sekund)Gra 5 Sekund podbiła serca nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Myślę, ze to za sprawą emocji towarzyszących poszczególnym rozgrywkom. Dodatkowo, tempo gry jest bardzo szybkie. Nie było wyjścia jak stworzyć wersję angielską - 10 Seconds Następnie, otrzymałam prośby o dodatkowe karty, więc nie mogłam odmówić - do pobrania są TU.


10 seconds game 5 sekund
10 Seconds Game


Numer 2 "Speed""Speed" to kolejna gra, gdzie liczy się szybkość, ale nie tylko. Ważna jest również spostrzegawczość. Powtórka słownictwa może być naprawdę bardzo ekscytująca :) Do pobrania TUTAJ.


Speed vocabulary game
Speed Game


Numer 3 DobbleJeśli chodzi o grę dobble, to chyba nie trzeba się rozpisywać. Uwielbiana przez wielu uczniów,a kochana przeze mnie - mogę w nią grać non stop :P

Oprócz tradycyjnej wersji obrazkowej, stworzyłam obrazkowo-wyrazową oraz wyrazową wałkującą temat czasowników złożonych, homonimów, antonimów i synonimów.

Link zbiorczy do wszystkich dobble na blogu jest TUTAJ.


dobble
Dobble - school objects

dobble
dobble

antonyms dobble
Antonyms dobble

dobble czasowniki złożone phrasal verbs
Phrasal verbs doble

Numer 4 Snap / Piotruś


"Piotruś" oraz "Snap" (a'la nasz "wojna") są grami mojego dzieciństwa i mam do nich ogromny sentyment! Umilały deszczowe dni, podróż autem czy przebywanie na plaży :)


W ramach akcji "High 5" powstało powtórkowe "Snap", a wcześniej mieliście okazję pobrać tę grę z czasownikami nieregularnymi.


Snap game gra słowna karciana
Snap Game

Irregular Verbs Snap game czasowniki nieregularne gra
Irregular Verbs Snap Game


Numer 5 Bingo


BINGO to bardzo popularna gra, zwłaszcza wśród najmłodszych. W sumie na blogu pojawiło się 16 wariacji, a w tym bingo dla starszych np. Unusual Bingo, Fun with antonyms, Fun with synonyms, Irregular Verbs, Little Detectives oraz "The Hungry Cat" w trzecim numerze EnglishLand.


Antonyms bingo antonimy
Bingo with antonyms

Synonyms bingo - bingo z synonimami
Bingo with synonyms

Unusual bingo - categories Bingo z kategoriami
Unusual Bingo - categoriesA Wy jakie gry polecacie lub lubicie?

Życzę wszystkim udanych wakacji i nie zapominajcie zaglądać na bloga :)


Bądź na bieżąco i odwiedź fanpage bloga na Facebooku: English Freak oraz profil na INSTAGRAMIE.

2 komentarze:

  1. Bardzo fajne gierki, myślę, że będzie można je wykorzystać nawet podczas wakacyjnych wyjazdów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście :) Na wakacjach również mogą się przydać :)

      Usuń