sobota, 16 września 2017

"TO BE" IDEAS PART 4, CZYLI JAK POSKROMIĆ CZASOWNIK "BYĆ"? (A PRINTABLE GAME)

"TO BE" IDEAS PART 4

czyli jak poskromić czasownik "być"W zeszłym roku zaprezentowałam Wam trzy posty z pomysłami na czasownik "być" (to be), ale wiadomo, że nowości i odświeżania zaplecza pomocy dydaktycznych nigdy nie jest dość! Wielu uczniów sygnalizuje, że zapamiętanie odpowiednich form tego czasownika jest dla nich trudne, więc tym razem przedstawię Wam coś z You Tube, kolejną odsłonę pacek na muchy oraz grę - ciekawe jak Wam się spodoba?


to be - czasownik być - gra to be snap
To Be Ideas Part 4
You Tube - magiczne źródło piosenek i filmików "To Be"

Przedstawiam Wam piosenkę, która bardzo łatwo zapada w pamięć oraz filmik z czasownikiem "być" na placu zabaw, gdzie szukać swojego grona do zabawy - znacie?


Packi na muchy (flyswatters)


Na ławkach rozkładamy karty z IS, AM oraz ARE. uczniowie otrzymują packę. Nauczyciel wypowiada zdanie bez czasownika np. She .... beautiful. / We .... intelligent. / They .... at home. etc. . Zadaniem uczniów jest pacnąć odpowiednią formę.
Aby plakietki były trwalsze, zalaminujcie je. W tym poście dostępny jest gotowiec KLIK

To Be Snap 


Grę Snap możemy wykorzystać do utrwalenia form czasownika "być". Istnieje kilka wersji:

  • zaimek osobowy i czasownik
  • zaimek osobowy i czasownik w formie przeczącej
  • pytanie yes/no oraz krótkie odpowiedzi.
Uczniowie pracują w parach. Rozdajemy karty i nie podglądamy ich. Na stół równocześnie wykładamy po jednej karcie. Osoba, która pierwsza zauważy, że na stole są pasujące elementy, krzyczy "snap" i zabiera parę.

Przygotowałam dla Was wersję z zaimkiem osobowym i czasownikiem w formie twierdzącej oraz "yes/no questions" z krótkimi odpowiedziami.to be - czasownik być - gra to be snap
To Be Snap

to be - czasownik być - gra to be snap
To Be Snap

to be - czasownik być - gra to be snap
To Be Snap

Grę najlepiej wydrukować dwu- lub czterokrotnie.

Click me to downloadInspirację do stworzenia gry znalazłam tutaj.


TO BE PUZZLES
TO BE IDEAS


A jakie są Wasze patenty na czasownik "być"?Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Szukasz ciekawych linków do stron z materiałami pomocniczymi? Zapraszam do polubienia fanpage'a bloga na Facebooku. Kliknij TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz