sobota, 21 października 2017

HALLOWEEN - ROLL A STORY

HALLOWEEN - ROLL A STORYHalloween tuż tuż, a do tej pory na blogu pojawiły się materiały dla mniejszych uczniów. Tym razem proponuję kartę motywującą do mówienia lub pisania w postaci: Halloween - roll a story. Nie jest to jakiś innowacyjny pomysł tylko przeróbka wielu, które krążą po internecie.


Halloween Roll A Story
Halloween Roll A Story

Na blogu możecie znaleźć Halloween Dobble, Halloween Domino oraz karty obrazkowe z grą planszową. Ponadto, do piątego numeru EnglishLand stworzyłam Halloween Snap.

Halloween - roll a story


Do wykonania ćwiczenia potrzebujemy kostki do gry, planszy oraz uczniów :P W wersji podstawowej wystarczy poprosić o ułożenie 3-5 zdań, w grupach bardziej zaawansowanych możemy pokusić się o bardziej rozbudowane historie.

Przebieg:
Uczeń rzuca trzy razy kostką i kolejno zapamiętuje / odnotowuje osobę/bohatera, miejsce i czas zdarzenia oraz problem / zarys sytuacji.


Halloween Roll A Story
Halloween Roll A StoryTakie ćwiczenia pomoże Nam w rozgadaniu lub rozpisaniu się. Uczniowie czasami mają problem z wymyśleniem opowiadania, a takie podpowiedzi mogą pomóc w odblokowaniu się.

Ciekawa jestem jakie historie będziecie mieli okazję usłyszeć...


W przygotowaniu wersja świąteczna oraz ogólna. Czy macie jakieś specjalne życzenia - jaka tematyka byłaby potrzebna?


Click me to download


Bądź na bieżąco i odwiedź fanpage bloga na Facebooku: English Freak oraz profil na INSTAGRAMIE.

1 komentarz:

  1. WOW just what I was looking for. Camme here by searching for click
    this

    OdpowiedzUsuń