sobota, 28 października 2017

LET'S SPEAK AND WRITE - ROLL A STORY (PART 2)

LET'S SPEAK AND WRITE - ROLL A STORY (PART 2)


Niedawno na blogu umieściłam "Roll A Story" w wersji Halloweenowej. Dziś przedstawiam wersję, którą możemy wykorzystać bez skupiania się na specjalnych dniach. 


Roll a Story speaking writing
Roll a StoryDo skorzystania z materiału potrzebujemy jedynie kostkę, a gdy jej zabraknie, użyjmy aplikacji na telefonie - jest ich całkiem sporo do wyboru. Z kolei, gdy rozładuje Nam się telefon, to pozostaje Nam przygotowanie karteczek do losowania :)


Dlaczego "Roll A Story"?


Z pewnością zmotywuje uczniów do mówienia lub pisania. Sam fakt, że podane jest miejsce zdarzenia, jego czas, bohater oraz problem/sytuacja pozwala wielu uczniom ruszyć z miejsca i odblokować swoją wyobraźnię. Te kilka informacji potrafi zdziałać cuda i zaoszczędzić mnóstwo czasu. Oczywiście, jeśli uczniowie będą proponowali własne wersje zmieniając te podane na karcie, to jak najbardziej "idźmy w to", pozwólmy im się wykazać :)

"Roll A Story"


Roll a Story speaking writing
Roll a Story


Opowiadanie może mieć różne zabarwienie: straszne, miłosne / romantyczne, dramatyczne, historyczne, science-fiction - wszystko zależy od aktualnie przerabianego materiału oraz potrzeb i umiejętności językowych uczniów.
Historie mogą mieć 3/4 zdania lub 300/400 słów - kwestia dostosowania.Lubicie turlane historie?


Click me to download


Bądź na bieżąco i odwiedź fanpage bloga na Facebooku: English Freak oraz profil na INSTAGRAMIE.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz