niedziela, 15 października 2017

PRESENT SIMPLE AND PRESENT CONTINUOUS SENTENCES

PRESENT SIMPLE AND PRESENT CONTINUOUS SENTENCES


To jeszcze jeden wpis z Present Simple oraz Present Continuous, tym razem układamy zdania, gdzie jeden wyraz podany jest dodatkowo. Do tej pory na blogu ukazały się gramatyczne kalambury - Present Simple or Continuous charades oraz gra planszowa i prezentacja z ćwiczeniem na znalezienie błędu - KLIK Ponadto, opublikowałam dwa osobne wpisy na tworzenie zdań w Present Simple oraz w Present Continuous.


Present Simple and Continuous sentences
Present Simple and Continuous sentences
Stworzyłam karty oraz prezentację multimedialną, więc możemy materiały wykorzystać na różne sposoby. Karty mogą również stać się elementem uniwersalnej gry planszowej czy jednej ze stacji.
Wykorzystując prezentację do gry uzgodnijmy z uczniami jej zasady lub zróbmy zwykle powtórzeniowe ćwiczenie z czasów Present Simple i Present Continuous.

Present Simple & Continuous


Present Simple and Continuous sentences
Present Simple and Continuous sentences
Click me to downloadPresent Simple and Continuous sentences
Present Simple and Continuous sentences

Click me to download


A Wy jaki pomysł macie na wykorzystanie tych kart?


Bądź na bieżąco i odwiedź fanpage bloga na Facebooku: English Freak oraz profil na INSTAGRAMIE.

4 komentarze:

 1. Super, przyda się dla mojej 5 klasy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo proste, przejrzyste, fajne.

  Mam pytanie.. pkt. 2 - ... you may use it for non-commercial use only.
  No a wcześniej piszesz, że używaj swobodnie w klasie:) No to chodzi o to, żeby tego nie powielać i nie udostępniać lub tworzyć wartości dodanej w swojej firmie?Czy można swobodnie używać na zajęciach w klasie? Dzięki za wyjaśnienie.

  PS sumiennie przeczytałem wszystkie punkty, więc dopytuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pędzę z odpowiedzią. Materiałów nie sprzedajemy, nie sygnujemy logiem własnej szkoły językowej, nie udostępniamy na wszelkich platformach jako swoich, nie czerpiemy poprzez nie korzyści finansowych. Nie twierdzimy, iż ciężko się napracowaliśmy podczas wymyślania tych materiałów. Nie piszemy, iż np. Nasi lektorzy tworzą takie materiały specjalnie dla Was itp. Zatem w klasie możemy je używać swobodnie, gdyż jest to tylko praca na materiałach, nie sprzedajemy ich uczniom / kursantom / innym nauczycielom. Jeśli umieszczamy zdjęcia z materiałami na profilu szkoły / szkoły językowej, to poprzez uszanowanie pracy autora, podajemy nazwę bloga lub bezpośredni link do konkretnego wpisu. Mam nadzieję, że teraz już jest wszystko jasne.

   Usuń