sobota, 20 października 2018

MEANS OF TRANSPORT – MEMORY, BINGO AND DOMINO

MEANS OF TRANSPORT – MEMORY, BINGO AND DOMINO

Przyszedł czas na kontynuację tematu transportu. W ramach akcji „High5-przybij piątkę z blogującymi anglistkami” mieliście okazję zapoznać się 5 sposobami na jedne karty obrazkowe – KLIK . Tym razem przygotowałam podstawowe gry ze środkami transportu. Powracam z gotowymi materiałami.


MEANS OF TRANSPORT – MEMORY, BINGO AND DOMINO
MEANS OF TRANSPORT – MEMORY, BINGO AND DOMINO


Transport Memory


To obowiązkowa pozycja, ponieważ karty memory przydają się nie tylko do właśnie tej gry. Mogą także posłużyć jako fiszki lub elementy gier planszowych, obrazków schowanych w kopertach czy też układanie zdań tudzież historyjek.

Means of transport Memory środki transportu
Means of transport MemoryTransport Bingo


Jest to kolejna gra, którą nie tylko ja bardzo lubię, ale również uczniowie. Zasady mogą być różne, a wybiór „pionków” jest ogromny: pchełki, kapsle, pionki, monety, guziki, pomponiki itd. Bingo z uwagi na zasady może przyczynić się do hałasu, ale tego pozytywnego, więc nie walczmy z nim ;)


Means of Transport Bingo środki transportu
Means of Transport Bingo

Transport Domino


Dziś wersja słowno-obrazkowa, czyli dla uczniów potrafiących już czytać. Jeśli jest zapotrzebowania na wersję obrazkową, to dajcie znać w komentarzach.


Means of Transport Domino środki transportu
Means of Transport Domino


Jakie materiały o tematyce środków transportu chcielibyście mieć?Wszystkie karty dostępne są po kliknięciu w obrazek z napisem „DOWNLOAD”


Click me to download

Zapraszam do śledzenia bloga na Facebooku oraz Instagramie, gdzie prezentuję nie tylko najnowsze posty, ale również używane przeze mnie pomoce dydaktyczne i przeczytane książki.

2 komentarze:

  1. Super!A może coś dla starszych dzieci np. klasa 5?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W przyszłą sobotę pojawią się materiały dla nieco starszych uczniów - zapraszam :)

      Usuń