sobota, 7 kwietnia 2018

10 SPOSOBÓW NA LISTY SŁÓWEK - WORKING WITH WORD LISTS


10 SPOSOBÓW NA LISTY SŁÓWEK
WORKING WITH WORD LISTS


Pewnie zauważyliście na fanpage, iż pojawiły się dwa filmiki z Repetytorium Ósmoklasisty Macmillana w roli głównej. Chciałam Wam przedstawić 10 sposobów na listy wyrazowe również w wersji postu blogowe, gdyż zdaję sobie sprawę, że nie każdy przepada za filmikami.


10 sposobów na listy słówek - working with word lists
10 sposobów na listy słówek - working with word lists
Co możemy zrobić z listami słówek, aby nie wzbudzały strachu, niechęci czy znudzenia?
Przed Wami 10 sposobów, które powinny pomóc:


WARIACJA NR 1


Układamy krzyżówkę używając ustalonej liczby wyrazów z listy – wspomagamy się tłumaczeniem polskim, angielskim lub obrazkami w zależności od grupy wiekowej.


WARIACJA NR 2


Wykorzystujemy edukacyjne platformy internetowe takie jak Quizlet, Quizziz, Kahoot lub LearningApps – w poście blogowym znajdziecie kilka propozycji do jednego z działów :) Stay Tuned!


WARIACJA NR 3


Uczniowie tworzą gry typu: memory, domino lub planszówki wykorzystując słownictwo z list.


WARIACJA NR 4


W celu utrwaleniu pisowni wykorzystajmy najprostszą grę z możliwych czyli wisielca (Hangman). Gramy w parach, w grupach lub całą klasą.


WARIACJA NR 5


Znikające słowa


Na tablicy lub w parach mamy listę słówek, jedna z osób odwraca się, a druga zamazuje / zakrywa ustaloną ilość słów. Osoba zgadująca wypowiada poszczególne wyrazy i w zależności od poziomu językowego podaje tłumaczenie polskie, definicję po angielsku lub układa zdania.


WARIACJA NR 6


Opowiadanie


Uczniowie układają opowieść bazującą na słownictwie z listy. Możemy wprowadzić element rywalizacji i zaznaczyć, iż wygrywa grupa, której uda się wykorzystać jak najwięcej słówek. Nagrodą może być wybór następnego ćwiczenia, gry, plus itp.


WARIACJA NR 7


Kolejna prosta czynność to, kto więcej zapamięta: uczniowie mają 1 minutę na wpatrywanie się w listę, następnie wynotowują jak najwięcej zapamiętanych wyrazów.


WARIACJA NR 8


Wykorzystujemy słownictwo z listy do takich gier jak np. The Popcorn Game, The Trashcan Review Game, Kaboom, Kółko i krzyżyk czy Kalambury lub z gadżetami typu packi na muchy, patyczki laryngologiczne lub sklerotki (post it notes), które zostały opisane na blogu.


WARIACJA NR 9


Leksykalna Familiada


Przygotowujemy dwa dzwoneczki barowe oraz definicje słów. Dzielimy klasę na dwie grupy. Na środek sali wychodzi dwóch przedstawicieli. Nauczyciel / lektor czyta definicję, uczeń znający odpowiedź dzwoni dzwoneczkiem :)

UWAGA! Dużo emocji i możliwość uszkodzenia dzwoneczka ;)


WARIACJA NR 10


Tabboo


Uczeń stara naprowadzić swoją drużynę na właściwe słowo poprzez wypowiadanie wyrazów kojarzących się / opisujących z tym słowem.A jak Wasi uczniowie reagują na sam widok list wyrazowych?


10 sposobów na listy słówek - working with word lists
10 sposobów na listy słówek - working with word lists

A tutaj znajdziecie obiecane ćwiczenia na platformie LerningApps w tematyce żywienia:Jeśli chcesz być na bieżąco - zapraszam na fanpage na Facebooku: English Freak oraz profil  INSTAGRAMOWY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz