poniedziałek, 27 sierpnia 2018

GIVE ME FIVE, CZYLI NOWY KURS MACMILLANA - FAQ

GIVE ME FIVE, CZYLI NOWY KURS MACMILLANA 

 FAQ


W ostatnim wpisie o komunikacji wspomniałam, że niedługo napiszę coś więcej o nowym kursie Wydawnictwa Macmillan, a mianowicie "Give Me Five". Tym razem recenzja będzie miała postać FAQ, co pozwoliło mi na wyodrębnienie najważniejszych kwestii i często zadawanych pytań :)


Give Me five - nowy kurs Macmillana
Give Me five - nowy kurs MacmillanaDla kogo przeznaczony jest kurs?


Kurs spełni swoją rolę dla uczniów szkół językowych i prywatnych będących na poziomie A1-B1. Możemy wykorzystać go na zajęciach grupowych lub indywidualnych.


Czy jest jeden bohater w kursie Give Me Five?Bohaterowie w kursie zmieniają się wraz z poziomem językowym kursu oraz wiekiem kursantów.


Co ciekawego oferuje Nam kurs Give Me Five?


Kurs skupia się n komunikacji językowej, dzięki czemu uczniowie nabiorą pewności w mówieniu oraz rozwiną swoje wypowiedzi. Co więcej, kurs ten przygotowuje do egzaminów Cambridge, co z pewnością ułatwi pracę lektorom.


Z czego składa si podręcznik?


Przybliżę zawartość części 5 oraz 6, które przeznaczone są odpowiednio dla poziomu A2 oraz B1 oraz zawierają takie tematy jak:
Give Me five - nowy kurs Macmillana
Give Me five - nowy kurs MacmillanaThe School Affair, My clothes, Adventure Holiday, I love my city, Project 1, My technology, Amazing animals, Entertainment, Project 2,  A helping hand, Green technology, Amazing places, Project 3, Festivals, Cambridge Exams Practice.Give Me five - nowy kurs Macmillana
Give Me five - nowy kurs MacmillanaTravel trouble, Sports and hobbies, Health habits Project 1, Creative Kids, Write it down!, Our future, Project 2,Buying and selling, Let's dream, School: past and future, Project 3, Festivals, Cambridge Exams Practice


Każdy rozdział podzielony jest na sekcje:

Vocabulary,
Grammar,
Culture around the world,
Grammar and Pronunciation,
Vocabulary/Listening/Speaking,
Reading,
Writing,
Speaking and Self-evaluation,
Video and 21st Century Skills.Bardzo podoba mi się fakt, iż autorzy zaplanowali 3 projekty o ciekawej tematyce! Co więcej, w każdej części mamy dwie lekcje kulturowe, więc sumarycznie otrzymujemy ich aż 12!!!

O pozostałych modułach przeczytacie u
Kasi z made by kate oraz Karoliny Lubas English Teacher :)


Jaki zakres słownictwa znajdziemy w części 5 i 6 kursu Give Me Five?GMF 5 i 6 pozwala Nam wprowadzić i przećwiczyć słownictwo między innymi w zakresie ubrań, miejsc i budynków w mieście, sprzętu sportowego i aktywności wykonywanych na zewnątrz, technologii, zwierząt oraz ich części ciała, form rozrywki, przygotowań do przyjęcia, żywności, zdrowia, profesji, zakupów, podróży, wypadków, recyklingu, sprzętu wakacyjnego, natury.Give Me five - nowy kurs Macmillana
Give Me five - nowy kurs Macmillana


Co zawiera zestaw uczniowski?

W skład zestawu wchodzi książka ucznia, zeszyt ćwiczeń oraz kod dostępu do platformy NAVIO.

Jakie są komponenty dla nauczyciela?
Zestaw nauczycielski składa się z:
  1. Teacher's book,
  2. kart obrazkowych,
  3. CD,
  4. dostęp do NAVIO, a w nim: ścieżki audio i video, narzędzia do zarządzania klasą, Tap and Teach lessons, generator testów, raporty wyników i postępów uczniów oraz Teacher's Resource Bank czyli dodatkowe testy, karty pracy, filmy oraz materiały do lekcji kulturowych.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs Give Me Five?


Kurs zachęca uczniów do współpracy, koncentruje się nie tylko na komunikacji, ale również wspiera krytyczne i kreatywne myślenie. Ponadto, posiada bardzo ciekawe treści, więc i zaangażowanie uczniów w zajęcia wzrasta - zwłaszcza, że ćwiczenia zachęcają do pracy w parach i grupach. Dodatkowo, GMF przygotowuje do egzaminów międzynarodowych: YLE: Pre A1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers. Mam nadzieję, że forma FAQ spodobała Wam się i sprawiła, iż uzyskanie informacji stało się szybsze.


Zainteresowanym polecam zapoznanie się z przykładowymi stronami kursu GMF W razie dodatkowych pytań zachęcam do skontaktowania się z reprezentantem Wydawnictwa Macmillan.

*Wpis sponsorowany*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz