sobota, 17 listopada 2018

TOTALNA NOWOŚĆ ENGLISH MATTERS KIDS- JUŻ W SPRZEDAŻY!

TOTALNA NOWOŚĆ - ENGLISH MATTERS KIDS 

JUŻ W SPRZEDAŻY!


Wielu z Was pewnie miała styczność z magazynem „English Matters”, który służy nie tylko samodzielnej nauce, ale także stanowi świetną pomoc dydaktyczną dla nauczycieli. Od niedawna w sprzedaży pojawiło się nowe czasopismo Wydawnictwa Colorful Media, a mianowicie „English Matters Kids” :)


English Matters Kids nr 1/2018
English Matters Kids nr 1/2018


Mając na względzie wysoką jakość artykułów w „English Matters” byłam bardzo ciekawa nowego dwumiesięcznika. Pierwszą rzeczą, która przykuła moją uwagę był format magazynu, który jest nieco większy niż A4. Szata graficzna jest bardzo przyjemna dla oka.


A co mamy w środku? Dla kogo jest przeznaczony „English Matters Kids”?Czasopismo przyda się w pracy z przedszkolakami oraz uczniami z klas 1-3. Magazyn może być wykorzystywany nie tylko przez nauczycieli / lektorów, ale również przez rodziców, gdyż każde ćwiczenie jest dokładnie opisane.

Zawartość pierwszego numeru „English Matters Kids”W dwumiesięczniku „English Matters Kids” znajdziemy gotowe materiały do pracy i porady metodyczne. Co więcej, na stronie http://www.emkids.pl/ wydawca zapewnia dodatkowe materiały oraz nagrania mp3.

English Matters Kids nr 1/2018
English Matters Kids nr 1/2018

Instrukcja korzystania z magazynu, w której znajdziemy objaśnienia, co do przedstawiania materiału, objaśnienia ikonek występujących w całym magazynie, wyszczególnienie czego nauczy się dziecko po wykonaniu zadanek z czasopisma.


W sekcji Colours otrzymujemy rymowankę o tęczy, kolorowankę oraz wyklejankę. 

Jeśli chodzi o dział Numbers, to lekcja opiera się na nagraniach, obrysowywaniu liczb po śladzie, rymowance oraz ćwiczeniu sensorycznym, które z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę i przyniesie oczekiwane efekty. O istocie nauczania wielozmysłowego pisałam TU.

Historyjka, która przedstawiona jest na obrazkach, wspomagana jest nagraniem. Podano również przykładowe pytania sprawdzające rozumienie opowiadanka. Co więcej, uczniowie mają do dyspozycji sześć pustych okienek, gdzie mogą stworzyć swoją własną historyjkę :) 

English Matters Kids nr 1/2018
English Matters Kids nr 1/2018


W dziale How many? Bazujemy na obrazku bardzo przyjaźnie wyglądającego potworka oraz dwóch zadaniach usprawniających liczenie i utrwalających nazwy zwierząt.


Nie będę zdradzać całej zawartości, więc jedynie wymienię pozostałe sekcje: Animals, Hello, Lekcja WF z You Tube, Song, Over and Under, Utrwalanka, Słowniczek oraz 25 wyrażeń na dobry start. 

English Matters Kids nr 1/2018
English Matters Kids nr 1/2018


Opcja „Utrwalanki” jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż po wprowadzeniu nowego materiału, utrwalenie jest niezbędne.Sięgniecie po ten dwumiesięcznik? Co o nim sądzicie? Gazetkę możemy nabyć między innymi na stronie Wydawnictwa lub TU.Jeśli chcesz być na bieżąco - zapraszam na fanpage na Facebooku: EnglishFreak oraz profil  INSTAGRAMOWY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz