środa, 12 października 2016

GRAMMAR TENSES BOARD GAME (PRINTABLE)

GRAMMAR TENSES BOARD GAME 

(PRINTABLE)


Uniwersalna gramatyczna gra planszowa, która pobudza do mówienia. W zależności od przerobionych czasów wybieramy określenia czasu, które mogą być zaczerpnięte z tego posta lub BUILDING SENTENCES. O odróżnianiu czasów gramatycznych pisałam w WHICH TENSE IS IT?


Obrazki, które są na planszy mogą być różnie interpretowane, więc nie należy upierać się przy jednym czasowniku - wykorzystajmy wyobraźnię uczniów na maxa  :)

Na przykład:

 


sleep, have a rest, relax, stay in a hotel, break down, fall asleep, be depressed, feel sick, be ill etc.


Uczniów bardziej zaawansowanych językowo możemy poprosić o ułożenie krótkiej historyjki, zadanie pytanie osobie po lewej stronie itp. 

Do gry dołączone są określenia  czasu. Ustalamy, że by ruch był zaliczony, należy ułożyć zdanie zgodnie z wylosowanym określeniem.


Grammar tenses board gameZachęcam do napisania w komentarzach czy gra się sprawdza i jakie pomysły mieli uczniowie.

Jeśli ktoś dokumentuje proces wycinania lub zajęcia, to zachęcam do wysyłania zdjęć - zostaną one opublikowane na fanpage'u lub można opublikować je poprzez opcję "posty gości".


Chcesz być na bieżąco z nowymi postami? Szukasz ciekawych linków do stron z materiałami pomocniczymi? Zapraszam do polubienia fanpage'a bloga na Facebooku (follow me). Kliknij TU 

6 komentarzy: