sobota, 18 listopada 2017

HIGH FIVE, DECEMBER! - OBRAZKI NA 5 SPOSOBÓW

HIGH FIVE, DECEMBER! - OBRAZKI NA 5 SPOSOBÓW


Nadeszła ta chwila, gdy piąta edycja akcji "High 5 - przybij piątkę z blogującymi anglistkami" ujrzała światło dzienne. Jak sam tytuł wskazuje: HIGH FIVE, DECEMBER! - OBRAZKI NA 5 SPOSOBÓW, będziecie mieli okazję zapoznać się z zimowymi i świątecznymi pomysłami. W tej edycji bierze udział 13 blogów, więc polecam zaparzenie herbatki czy kawki, gdyż przed Wami AŻ 65 pomysłów!Obrazki na 5 sposobów
Obrazki na 5 sposobówDziękuję dziewczynom za współpracę oraz wsparcie - praca z Wami to czysta przyjemność :) Każda z Nas ma swój wkład, dzięki czemu tworzymy bardzo ciekawy produkt finalny.

Dlaczego ta edycja "High Five" jest wyjątkowa?


 • jest piąta, a tu wszystko kręci się wokół tej cyfry,
 • zorganizowałyśmy dla Was konkurs z fenomenalnymi nagrodami - sama bym je chętnie zgarnęła ;) Bądźcie czujni w trakcie czytania postów :)

Tym razem zdecydowałam się na pokazanie Wam 5 sposobów na wykorzystanie tych samych obrazków w różnym formacie. Wydrukowanie ich w różnych rozmiarach daje Nam wiele możliwości. Ponadto, gdy poprosimy uczniów o stworzenie kart wyrazowych czy zagadek lub przygotujemy je sami, ilość wariacji staje się chyba nieskończona... Zatem przejdźmy do konkretów:


Christmas pack pictures and games
Christmas pack - pictures and games


Gra planszowa

Gra może być modyfikowana przez uczniów, gdyż to właśnie od nich zależy ułożenie kart, stworzenie pól specjalnych czy położenie drabinek, po których będziemy spadać na dane pole na wzór gry pt. Snake and ladders. Nie zapomnijmy o pionkach oraz kostce w wersji tradycyjnej czy online - istnieją specjalne aplikacje z turlającą się kostką. Nie mogę nie wspomnieć, iż inspiracją do stworzenia tej gry była Agnieszka Iwanicka, z którą oczywiście skonsultowałam mój zamysł i otrzymałam zgodę na publikację. Taka forma gier jest genialna, ponieważ daje Nam wiele możliwości.

Do dyspozycji pozostawiam Wam 18 kart obrazkowych, 24 karty funkcyjne oraz 18 kart zagadek. Układając planszę uczniowie wybierają karty obrazkowe lub / i zagadki oraz decydują, które karty funkcyjne są bardziej emocjonujące.Christmas Pictures Board Game
Christmas Pictures Board Game

Christmas Pictures Board Game
Christmas Pictures Board Game

Christmas Board Game
Christmas Board Game


Gra Kaboom

Grę bardzo często widzimy w postaci patyczkowej, tzn. słowa lub obrazki umieszczone są na patyczkach do lodów czy laryngologicznych. Jednak możemy ją mieć również w formie papierowej :)

Christmas Pictures Kaboom
Christmas Pictures Kaboom


Jak grać?

Uczniowie wybierają jedną karteczkę i nazywają, co jest na obrazku i otrzymują go jako punkt. Gdy w ich rękach ukaże się słowo "Kaboom", stosujemy się do uprzednio ustalonych reguł: oddajemy wszystkie obrazki lub jeden do wspólnej puli / osobie po lewej itp. Przygotowałam również dodatkowe karty funkcyjne, które dodają lub odejmują punkty. Wygrywa osoba z największą ilością obrazków.


Christmas Kaboom
Christmas Kaboom


Gra Memory

Tę grę znamy chyba ycsyzsw.  Wybieramy karty obrazkowe i drukujemy je podwójnie lub jeden zestaw kart obrazkowych i zagadki/opisy.

Zasady gry:
 • Karty kładziemy obrazkiem do blatu stołu / podłogi. Gracz odkrywa dwie karty. Jeśli jest to para, zabiera ją i kończy ruch lub odkrywa kolejne dwie karty (kwestia wcześniejszego ustalenia). Jeśli pary nie, zakrywamy karty i czekamy na swoją kolej. Podczas szukania par, uczniowie nazywają poszczególne obrazki.
 • Obrazki układamy w linię, uczniowie zapamiętują ich kolejność, odwracają się, a w tym czasie mały huragan trochę je miesza. Zadaniem jest ułożenie obrazków w pierwotnej kolejności.
 • Obrazki są rozłożone, zapamiętujemy ich rodzaj. Uczniowie/uczeń odwracają/odwraca się, nauczyciel lub inny uczeń zabiera np, trzy karty. Zadaniem jest powiedzenie, czego brakuje.


Krzyżówka


Trochę inną propozycją jest krzyżówka, która może sprawić małe zamieszanko i wzbudzić dużo emocji. Obrazki mogą również przyjąć formę wskazówek do krzyżówki. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w małe karteczki, na których zostaną zapisane literki do haseł.


Christmas Crossword
Christmas Crossword


Kalambury / Charades


Karty obrazkowe z pewnością przydadzą Nam się do kalambur. Uczeń losuje kartę i rysuje / pokazuje, tak aby jego drużyna odgadła. W zależności od poziomu językowego grupy, uczeń wymienia słowa kojarzące się z tym na obrazku - coś a'la tabboo.


Christmas pictures - Obrazki na 5 sposobów
Christmas pictures - Obrazki na 5 sposobów


Jak wskazuje tytuł posta "Obrazki na 5 sposobów", wymieniłam 5 aktywności, ale po cichu podpowiem Wam, że karty nadadzą się do bingo, kółka i krzyżyk, wisielca, po pocięciu na puzzle i wiele innych. Także po dwukrotnym wydrukowaniu kart jesteśmy gotowi na co najmniej 5 gier!

Oczywiście na blogu znajdziemy dużo więcej materiałów świątecznych, między innymi: puzzle, prezenty z czasownikami złożonymi, karty obrazkowe i wyrazowe, gra Little Detectives, gra planszowa, domino, mapa, memo, bingo oraz I Spy - link zbiorczy KLIKClick me to download


Jeśli przeczytałaś/-eś  wpis uważnie, na pewno zwróciłaś/-eś uwagę na jedno słowo zapisane w dość nietypowy sposób. Na każdym blogu biorącym udział w 5. edycji akcji ukryłyśmy po jednym takim „dziwnym” słowie, czyli znajdziesz ich aż 13. Słowa należy odczytać od tyłu. A następnie wszystkie wpisać w specjalnie przygotowany formularz, do którego link znajdziesz poniżej.

Teraz czas wybrać nagrodę, która Cię interesuje (do wyboru są pomoce dydaktyczne dla młodszych i starszych uczniów, dla nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego). W formularzu opisz w kreatywny sposób, dlaczego akurat ta rzecz powinna znaleźć się w Twoich rękach, a  my wybierzemy odpowiedzi, które najbardziej nam się spodobają. 


A oto nagrody, o które możesz zawalczyć:


Wybrany zestaw mat KIDDO Basic od firmy Play Me and Learn

Maty Kiddo to unikatowe, antypoślizgowe karty obrazkowe. Każdy zestaw można wykorzystać do ponad 100 zabaw i gier, zarówno w przedszkolu jak i w szkole podstawowej. Zastosowań jest wiele, a jest także w czym wybierać, ponieważ w sklepie playandlearn.com jest dostępnych aż 28 zestawów tematycznych Kiddo Basic. Każdy zestaw obejmuje 8 lub 12 mat powtórzonych trzykrotnie. Jest to super opcja na zajęcia lub imprezy plenerowe z udziałem większej liczby dzieci.


Prenumerata PREMIUM magazynu „Get Creative!”

Czasopismo „Get Creative!” skierowane jest do nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Magazyn jest pełen inspiracji, porad i wskazówek. Znajdziecie w nim także gotowe scenariusze zajęć oraz materiały, które ułatwią Wam nie tylko przygotowanie się do zajęć, ale także przedstawień czy lekcji okolicznościowych. W ramach konkursu wygrać możecie prenumeratę PREMIUM z dostępem do artykułów i materiałów w wersji elektronicznej. Więcej na stronie http://www.getcreative.edu.pl/


Wybrana plansza plenerowa od firmy Regipio

Plansze plenerowe to genialne rozwiązanie do nauki różnych zagadnień języka angielskiego, niemieckiego, czy hiszpańskiego. Podczas gier z wykorzystaniem planszy uczymy się przy użyciu wszystkich zmysłów oraz doskonalimy umiejętność pracy w grupie. Plansze, którym możesz przyjrzeć się na stronie www.regipio.com, występują w trzech rodzajach: Question Steps, Round Steps oraz Brainy Steps. Dzięki Question Steps uczniowie rozwijają umiejętność zadawania pytań na różne tematy oraz odpowiadania na nie. Round Steps to gra z liczbami, kolorami oraz podstawowymi przymiotnikami. Natomiast Brainy Steps to plansza doskonaląca używanie przymiotników w różnych sytuacjach. 


Zestaw książek od wydawnictwa MM Publications

* „Go for Preliminary”  – zestaw testów przeznaczona dla ucznia (wraz z płytą CD) oraz książka dla nauczyciela. W skład książki ucznia wchodzi pięć testów łączących: reading, writing, listening, speaking, a dodatkowo praktyczne wskazówki dotyczące ich rozwiązywania. Książka dla nauczyciela zawiera odpowiedzi do testów oraz ich uzasadnienia.
* „Practice tests for the Cambridge English: First (FCE) Examination”  - książki dla ucznia i nauczyciela. Książka składa się z sześciu testów. Każdy z nich podzielony jest na: reading and use of English, writing, listening, speaking. Książka dla nauczyciela zawiera odpowiedzi do testów oraz płytę CD z nagraniami do części poświęconej słuchaniu. 

* IELTS Practice Tests – zestaw sześciu testów IELTS z odpowiedziami. Do książki dołączone są płyty CD oraz CD-ROM ze słownictwem oraz nagraniami video. W kluczu: odpowiedziami, wskazówki dotyczące pisemnej części testu oraz części ustnej oraz uzasadnienie prawidłowych odpowiedzi dotyczących pozostałych komponentów.


Voucher o wartości 300zł do wykorzystania na książki, gry i inne materiały wydawnictwa Usborne ufundowane przez Children's English Books

Wydawnictwo posiada szeroką gamę pomocy dydaktycznych, w tym interaktywne książki, gry karciane i kolorowanki. Zróżnicowane poziomami pozycje książkowe znajdują swoich fanów zarówno wśród nieco starszych uczniów, jak i najmłodszych przedszkolaków. Urozmaicą nie tylko zajęcia indywidualne, ale i te prowadzone z większymi grupami. Atrakcyjne gry Snap to hit wśród uczniów w różnym wieku, a książeczki typu touch and feel to niekwestionowany hit wśród dzieci młodszych.

Do dzieła! Teraz wypełnij formularz: http://bit.ly/High5December i koniecznie zapoznaj się z regulaminem dostępnym TU .Konkurs trwa od godziny 10:00 dnia 18.11.2017, do godziny 23:59 dnia 1.12.2017


A teraz przedstawiam Wam linki do pozostałych wpisów w ramach akcji "High Five, December"


Head Full of Ideas: “Święta w 5 językach”
Little English Playground: 5 pomysłów na zimowe prace plastyczne
Małe Duże - 5 zimowych zabaw

Bądź na bieżąco i odwiedź fanpage bloga na Facebooku: English Freak oraz profil na INSTAGRAMIE.

30 komentarzy:

 1. Bardzo fajne pomysły, wykorzystam wszystkie z moimi uczniami z klas 1-3 :) dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W świąteczne Kaboom jeszcze nie grałam! Dziękuję :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Mega inspirujące pomysły ;) Gry, które wypełnią grudniowe zajęcia mnóstwem atrakcji. Pomysł z krzyżówką będę wykorzystywać do wielu innych słówek poznawanych przez uczniów na zajęciach. Dziękuję :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzyżówkę faktycznie można wykorzystać do wielu dziecin tematycznych :)

   Usuń
 4. Widzę, że nie tylko ja jestem fanką Agnieszki ;) Ja również skorzystałam z jej pomysłu - dziewczyna inspiruje jak mało kto! A gry z obrazkami są super uniwersalne, bo można je wykorzystać podczas różnych zajęć językowych.

  OdpowiedzUsuń
 5. zwykle nie mogę się doczekać grudnia i zajęć świątecznych a w tym roku to szczególnie! kawał dobrej roboty! :) dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Obawiam się, że grudnia nie starczy na taki ogrom pomysłów ;)

   Usuń
 6. Bardzo dziękuję za świetne pomysły! Ile wspaniałych rzeczy można zrobić z tymi samymi obrazkami! Szok! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama się zdziwiłam jak zaczęłam wybierać 5 aktywności ;)

   Usuń
 7. Uwielbiam gry! Ileż możliwości mogą dać obrazki świąteczne - niesamowite. Zainspirowała mnie krzyżówka. Pomysłowe zestawienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :) Obrazki mają wielkie pokłady możliwości - jak się okazuje ;)

   Usuń
 8. Świąteczna krzyżówka <3 dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł na to, żeby jeden zestaw obrazków wykorzystać do wielu ćwiczeń. Pokazuje nam to, że nie musimy mieć stosu materiałów, żeby przygotować dużo ćwiczeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Faktycznie staram się ograniczać ilość materiałów, bo te stosy się powiększają w zatrważającym tempie...

   Usuń
 10. Świąteczne Kaboom na pewno się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się :) W Kaboom najlepsze jest to, że potrzebujemy jedynie obrazki i parę karteczek "Kaboom" :)

   Usuń
 11. Bardzo fajne zestawienie i pomysły same w sobie 😊

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pomysły, chyba już powoli zacznę świąteczne lekcje żeby się ze wszystkimi wyrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mając taki wybór to faktycznie grudzień może być za krótki ;)

   Usuń
 13. Świetne pomysły :) Serdecznie dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i cieszę się niezmiernie, iż pomysły przypadły do gustu :)

   Usuń
 14. Czy nie można już skorzystać z pobierania materiałów? Kliknęłam download i nie mogę pobrać :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę spróbować w innej przeglądarce - przed chwilą testowałam na telefonie i pobrało mi bez problemu. Jak tylko będę przy komputerze też sprawdzę. Proszę dać znać czy się udało...

   Usuń