sobota, 10 lutego 2018

ST. VALENTINE'S DAY STORY (PRINTABLE)

ST. VALENTINE'S DAY STORY (PRINTABLE)


Opowieści miłosne w kolejnym wydaniu :) Ostatnio mieliście okazję pobrać turlane opowieści, a dziś przedstawiam Wam kartę pracy, tzw. "podpowiadajkę". Niekiedy napotyka się na mur przy tworzeniu wypowiedzi ustnej lub pisemnej... Jak go przebić?


St. Valentine's Day Story
St. Valentine's Day Story


Na wakacjach zaproponowałam Wam podobną kartę pracy, ale o innej tematyce. Ja wielokrotnie spotkałam się z sytuacją, gdzie pojawił się problem z opisem wakacji / weekendu / ferii. Być może jest to spowodowane faktem, iż faktycznie uczeń spędził je w domu lub uważa, iż jego doświadczenia nie są zbyt atrakcyjne. Kolejnym czynnikiem jest stres układania wypowiedzi na tak zwanym poczekaniu. Mając przed oczyma taką kartę znika faktor stresu.

Dajemy uczniowi czas na zrobienie krótkich notatek. Podkreślamy, że uzupełniamy planszę zgodnie z prawdą lub nie. Ważne jest, aby używać języka obcego i doskonalić komunikację, a czy wydarzenia są prawdziwe nie ma znaczenia.

W tym ćwiczeniu wyobraźnia powinna wziąć górę, aby uniknąć kwestii prywatnych, które nie zawsze chcą być poruszane na zajęciach.

Ponadto, będąc w posiadaniu takiej karty jest Nam łatwiej zaplanować opowiadanie i w trakcie wypowiedzi nie pogubimy się :)

ST. VALENTINE'S DAY STORY


St. Valentine's Day Story
St. Valentine's Day Story


Click me to download


Życzę udanych zajęć walentynkowych :)


POWIĄZANE POSTY:

Bądź na bieżąco i odwiedź fanpage bloga na Facebooku: English Freak oraz profil na INSTAGRAMIE.


3 komentarze:

  1. Bardzo przydatna karta pracy. Świetny pomysł na przeprowadzenie środowych zajęć.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Daj proszę znać jak wyszły zajęcia i jakie historie usłyszałaś... :)

      Usuń