SCHOOL OBJECTS SPOTTING GAME AND MEMORY
Temat przyborów szkolnych już pojawił się na blogu, ale na specjalną prośbę czytelniczki stworzyłam obrazkowe spotting game i nie tylko… Przybory szkolne i przedmioty znajdujące się w klasie są bardzo wdzięcznym tematem 🙂
![]() |
School Objects Spotting Game and Memory plus missing letters |
A dlaczego?
Większość realiów mamy na wyciągnięcie ręki! Co więcej, uczniowie mając do dyspozycji swoje własne przybory dużo chętniej biorą udział w przeróżnych zabawach – mają silne skojarzenia przedmiotu z jego angielskim odpowiednikiem wyrazowym.
Czy również macie podobne wrażenie?
Do tej pory na blogu mieliście możliwość pobrania gry wyrazowo – obrazkowego, bingo oraz kart obrazkowych KLIK. Niedawno powstało spotting game obrazkowe oraz karty do gry memory.
School Objects Spotting Game
Jest to druga wersja spotting game wykonana na prośbę czytelniczki, która poprosiła o wersję tylko i wyłącznie obrazkową. Grę możemy wydrukować dwukrotnie, aby zwiększyć ilość kart. Jeśli ktoś jeszcze nie zna tej gry, to jest kilka możliwości rozgrywek. Ja najczęściej korzystam z tych:
Wersja 1
Połowę kart rozkładamy na stole, a drugą część trzymamy w stosiku grafikami ułożonymi do blatu. Prowadzący grę odkrywa kolejno karty, uczestnik, który pierwszy zauważy ten sam obrazek, zaklepuje kartę wyraźnie wypowiadając dany przedmiot np. pencil, backpack, blackboard etc. Wygrywa gracz z największą ilość zebranych kart.
Wersja 2
Każdy gracz otrzymuje jedną zakrytą kartę. Na środku znajduje się stosik z odkrytymi kartami. Na ustalony sygnał, uczestnicy odsłaniają karty i szukają identycznego symbolu. Osoba, która pierwsza go spostrzeże i nazwie zabiera „sparowane” karty.
School Objects Memory and Missing
Letters
Memo przygotowałam w dwóch wariantach: obrazkowym i obrazkowo-wyrazowym. Dodatkowo, w pliku znajdą się karty „missing letters”, które polecam zalaminować, aby były wielokrotnego użytku. Karty do gry memory możemy wykorzystać na kilka sposobów, między innymi jako element gry planszowej, karty wyrazowe do kart obrazkowych, karty do kółka i krzyżyk, fiszki czy tzw. „hide and seek” games 🙂
Ciekawi mnie jakie są Wasze ulubione
wersje rozgrywania spotting game?
Stworzyłam również materiały pomocne w prowadzeniu zajęć rewalidacyjnych w języku polskim. Zestaw składa się z:
- kart obrazkowych,
- kart wyrazowych,
- gry spotting game.
Przybory szkolne w wersji polskiej na zajęcia rewalidacyjne
Jeśli chcesz być na bieżąco – zapraszam na fanpage na Facebooku: EnglishFreak oraz profil INSTAGRAMOWY.