sobota, 10 listopada 2018

SCHOOL OBJECTS DOBBLE AND MEMORY


SCHOOL OBJECTS DOBBLE AND MEMORYTemat przyborów szkolnych już pojawił się na blogu, ale na specjalną prośbę czytelniczki stworzyłam obrazkowe dobble i nie tylko... Przybory szkolne i przedmioty znajdujące się w klasie są bardzo wdzięcznym tematem :)School Objects Dobble and Memory plus missing letters
School Objects Dobble and Memory plus missing lettersA dlaczego?

Większość realiów mamy na wyciągnięcie ręki! Co więcej, uczniowie mając do dyspozycji swoje własne przybory dużo chętniej biorą udział w przeróżnych zabawach – mają silne skojarzenia przedmiotu z jego angielskim odpowiednikiem wyrazowym.

Czy również macie podobne wrażenie?

Do tej pory na blogu mieliście możliwość pobrania dobble wyrazowo – obrazkowego, bingo oraz kart obrazkowych KLIK. Niedawno powstało dobble obrazkowe oraz karty do gry memory.

School Objects Dobble


Jest to druga wersja dobble wykonana na prośbę czytelniczki, która poprosiła o wersję tylko i wyłącznie obrazkową. Grę możemy wydrukować dwukrotnie, aby zwiększyć ilość kart. Jeśli ktoś jeszcze nie zna tej gry, to jest kilka możliwości rozgrywek. Ja najczęściej korzystam z tych:

Wersja 1

Połowę kart rozkładamy na stole, a drugą część trzymamy w stosiku grafikami ułożonymi do blatu. Prowadzący grę odkrywa kolejno karty, uczestnik, który pierwszy zauważy ten sam obrazek, zaklepuje kartę wyraźnie wypowiadając dany przedmiot np. pencil, backpack, blackboard etc. Wygrywa gracz z największą ilość zebranych kart.

Wersja 2

Każdy gracz otrzymuje jedną zakrytą kartę. Na środku znajduje się stosik z odkrytymi kartami. Na ustalony sygnał, uczestnicy odsłaniają karty i szukają identycznego symbolu. Osoba, która pierwsza go spostrzeże i nazwie zabiera „sparowane” karty.

School Objects Dobble and Memory plus missing letters
School Objects Dobble and Memory plus missing letters

School Objects Memory and Missing Letters


Memo przygotowałam w dwóch wariantach: obrazkowym i obrazkowo-wyrazowym. Dodatkowo, w pliku znajdą się karty „missing letters”, które polecam zalaminować, aby były wielokrotnego użytku. Karty do gry memory możemy wykorzystać na kilka sposobów, między innymi jako element gry planszowej, karty wyrazowe do kart obrazkowych, karty do kółka i krzyżyk, fiszki czy tzw. „hide and seek” games :)

School Objects Dobble and Memory plus missing letters


Ciekawi mnie jakie są Wasze ulubione wersje rozgrywania dobble?Jeśli chcesz być na bieżąco - zapraszam na fanpage na Facebooku: EnglishFreak oraz profil  INSTAGRAMOWY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz