sobota, 30 grudnia 2017

CZAS NA PODSUMOWANIE ROKU 2017 :)

CZAS NA PODSUMOWANIE ROKU 2017 :)


Czy Wy również robicie podsumowania danego roku? Dla mnie stały się one bardzo ważne, gdyż uwidaczniają, to co się wydarzyło, pozwalają planować kolejny rok. Dzięki ogólnemu przeglądowi sukcesów i porażek mogę konstruktywnie i krytycznie podejść do niektórych kwestii. Zatem czas, aby przejść do konkretów ;)


Podsumowanie roku 2017 - English Freak
Podsumowanie roku 2017 - English FreakNa blogusiu pojawiło się 60 postów, czyli więcej niż jeden tygodniowo! - dziękuję moim dzieciakom, że mi na to pozwoliły :) Do najbardziej poczytnych w tym roku zaliczają się:
High 5 Przybij piątkę z blogującymi anglistkami


Regularnie brałam udział w akcji: "High 5 - przybij piątkę z blogującymi anglistkami". W ramach tego projektu mieliście okazję przeczytać takie wpisy jak gry i zabawy dla 6 i 7-latków, gry na rozpoczęcie roku szkolnego, gry powtórkowe, wiosenne karty pracy, obrazki na 5 sposobów (wersja świąteczna) Wszystkie wpisy znajdują się TUTAJ.

EnglishLandKolejnym cyklicznym wydarzeniem było współpracowanie z EnglishLand, gdzie znajduje się masa materiałów dostosowanych do różnych etapów edukacyjnych. W tym roku stworzyłam odwrócone cyferki oraz grę "The Hungry Cat". Następnie wakacyjną grę planszową oraz puzzle. W kolejnym numerze ukazała się kategoryzacja kolorów oraz Halloweenowy Snap. W najnowszym numerze mieliście okazję pobrać materiały do Guy Fawkes Day (krzyżówkę i wykreślankę), Remembrance Day ( maki do wykonania pracy plastycznej, grę planszową, węża słownego, makową rozsypankę wyrazową) oraz Grę Piotruś ze zwierzątkami i ich częściami ciała.


W 80 blogów dookoła świata


Pierwszy raz wzięłam udział w akcji "W 80 blogów dookoła świata". Czy wiedzieliście, że Tower of London swego czasu pełniło funkcję i jak ważną rolę pełnią kruki?

Na blogu pojawiły się dwa wpisy gościnne Kasi z made by Kate (forma wyzwania) oraz Eweliny z Pomysły przy tablicy.

Ponadto, udało mi się podjąć współpracę z kilkoma wydawnictwami, dzięki czemu miałam okazję zapoznać się z ciekawymi pozycjami książkowymi na rynku edukacyjnym. Więcej w zakładce Review / Recenzja.

Nie mogę wspomnieć o ludziach, z którymi nawiązałam kontakty. Dzięki Nim mój światopogląd na nauczanie się zmienił i sądzę, że podąża w dobrym kierunku. Mój warsztat także uległ przemianie i ulepszeniu :) Pozdrawiam Ewę Szymkowiak, Anielę Tekielę, Marzenę Wywrocką, Karolinę Kępską, Justynę Mak, Martę Rosińską, Dominikę Piechowicz, Ewelinę Kusiak, Marysię Bursche oraz Kasię Mieszkowską.

Dziękuję Agacie z "Polski na czasie" za przeprowadzenie i opublikowanie wywiadu ze mną - jeśli jeszcze nie czytaliście, to zapraszam tutaj.

Blogaszek zmienił troszeczkę szatę oraz logo, a to za sprawą mojej ukochanej siostry :) Na bieżąco aktualizuję wpisy tak, aby całość nabrała spójności.

Trochę prywaty...


Aby postu dodać smaczek, napiszę trochę o życiu prywatnym ;)

Po pierwsze, zostałam drugi raz mamą, więc codziennie doświadczam czegoś nowego. 

Po drugie, udało mi się znacznie uszczuplić szafę oraz regały na książki, co wiąże się z ogromną wewnętrzną walką i zmianą sposobu myślenia. 

Po trzecie, mimo iż nie narzekam na brak zajęć, przeczytałam 40 książek. Odkryłam Remigiusza Mroza, Jojo Moyes oraz Harlan Cobena. Z tych bardziej naukowych/edukayjnych/poradnikowych mogę polecić "Wszystkie dzieci są zdolne", "Odkryj swój żywioł", "Co z tą szkołą?", " Szanujący rodzice, szanujące dzieci", "Zamiast Wychowania" czy "Nie z miłości".

Wzięłam również udział w bardzo ciekawych szkoleniach oferowanych przez Annę Popławską oraz Edunation. To tylko nieliczne certyfikaty z kursów online oraz webinarów :)


Podsumowanie roku 2017 - English Freak
Podsumowanie roku 2017 - English Freak


Dziękuję...


Dziękuję za wszystkie komentarze na blogu, Facebooku oraz Instagramie. Wiedźcie, że są one dla mnie bardzo cenne!

Dziękuję wszystkim osobom, z którymi współpracowałam :)

Dziękuję za to, że jesteście i zaglądacie na bloga!

Postanowienia...


 1. Dbać o rozwój zawodowy,
 2. Czytać więcej dla przyjemności,
 3. Wyrzucać rzeczy, a nie magazynować przydasie,
 4. Sezonowe przeglądy szaf i półek,
 5. Więcej ruchu,
 6. Nauczyć się gotować trzech nowych potraw,
 7. Wygospodarować czas tylko i wyłącznie dla siebie.

Plany...


Plany na rok 2018 zaczynają być spisywane. Niczego na razie nie mogę zdradzić, gdyż ja to jestem z tych, którzy wolą prezentować już jakiś efekt i nie obiecywać gruszek na wierzbie ;)
Z pewnością rok 2018 będzie zupełnie inny niż ten i będzie obfitował w nowe doświadczenia zarówno na tle prywatnym, jak i na polu zawodowym.


Życzenia....


W Nowym Roku życzę Wam wszystkiego dobrego!
 • mało stresów,
 • dużo zdrowia,
 • dążenia do realizacji założonych celów,
 • czasu dla siebie i rodziny,
 • interesujących lektur,
 • ekscytujących filmów,
 • i spełnienia na tle prywatnym oraz zawodowym.

ilonapp.blogspot.com4 komentarze:

 1. Gratuluję udanego roku! Dzięki za współpracę :) Mam nadzieję, że 2018 przyniesie Ci wiele dobrego zarówno zawodowo, jak i prywatnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Tobie również życzę wielu sukcesów na polu zawodowym i prywatnym :)

   Usuń
 2. 2017 był u nas rokiem intensywnej nauki, trochę do przodu, coby w tym roku móc się skupić na zajęciach dodatkowych. 2018 będzie wypełniony po brzegi twórczymi zadaniami. Powodzenia i samych pomyślności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również życzę wszystkiego dobrego, spełnienia planów oraz założonych celów :)

   Usuń