piątek, 30 grudnia 2016

PODSUMOWANIE ROKU 2016

PODSUMOWANIE ROKU 2016


Przyszedł czas na podsumowanie roku 2016, który należał do intensywnych, gdyż na blogu pojawiło się aż 70 postów! W tym miejscu chciałam podziękować wszystkim czytelnikom za odwiedzanie bloga, pozostawianie komentarzy oraz dzielenie się pomysłami. Dziękuję również wszystkim tym, którzy prezentowali zdjęcia z zajęć z moimi materiałami oraz tym, którzy podawali bloga jako źródło inspiracji i podjęli się modyfikacji pomysłów :)

Do najpopularniejszych postów należą:
 • BUILDING SENTENCES - tworzenie zdań w czasach Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuous oraz Present Perfect z pomocą kart:

 • DOBBLE leksykalne w wersji obrazkowej, obrazkowo-wyrazowej oraz wyrazowej
 • "TO BE" IDEAS AND GAMES : wskaźniki, piłeczki, karty z zaimkami osobowymi, piosenki na You Tube oraz propozycje innych nauczycieliCo jeszcze pojawiło się na blogu?


Pisząc to podsumowanie nie zdawałam sobie sprawy, iż tych postów było tak wiele i zawierają tak pokaźną bazę materiałów :)

W tym roku tworzyłam również materiały dla EnglishLand, o których możecie przeczytać w dziale WSPÓŁPRACA.

Ponadto, miałam przyjemność udzielić wywiadu dla Szuflada Językowa - Angielski z PomysłemChciałam również podziękować osobom, które nieustannie mnie inspirują:


 • Anieli Tekieli z KNJO za masę pomysłów i wspaniale motywujące rozmowy
 • Dominice Piechowicz z Funglish za ogromną ilość wspaniałych materiałów i służenie pomocą
 • Ewie Szymkowiak za zachęcenie do ciekawych wizualizacji zagadnień i przemiłe rozmowy
 • Annie Popławskiej za świetne szkolenia i webinaria
 • Luizie Wójtowicz - Wadze za metodyczne rozważania i treściwe szkolenia
 • Marii Damrath z Let's Read in English za niesamowite recenzje książek 
 • oraz wszystkim innym, którzy wpłynęli na mnie i pomogli doskonalić siebie oraz metody pracy :)


W nadchodzącym Nowym Roku życzę Wam zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń, dążenia do wyznaczonych celów, doskonalenia warsztatu pracy oraz własnej osoby :)
 Zapraszam na fanpage bloga na Facebooku: English Freak, dzięki któremu będziecie na bieżąco z nowymi wpisami oraz poznacie ciekawe strony/blogi związane z nauczaniem lub śledzenie poprzez INSTAGRAM.

8 komentarzy:

 1. Niesamowite podsumowanie roku ukazujące ogrom włożonej pracy i bukiet kreatywnych pomysłów. Dziekuje za wspomnienie mojego bloga - niezmiernie cieszy mnie, ze to co robię inspiruje tez innych. Pamiętaj Ilono, ze Ty rownież inspirujesz swoich czytelników i co najważniejsze proponujesz gotowe materiały, które oszczędzają czas osobom, które nie maja czasu bądź nie potrafią tak pięknie ich przygotować samemu (mam tu na myśli właśnie siebie :-) ) Równie bogatego w kreatywne pomysły przyszłego roku! Pozdrawiam. Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezmiernie miło mi jest czytać taki komentarz :) Cieszę się, iż mogę pomóc innym poprzez oferowanie gotowych materiałów oraz inspirowanie do dalszego działania! Uwielbiam Mario Twoje recenzje, gdyż jak zaczyna się je czytać, to nie można przerwać :) Życzę roku obfitującego w książki i wciągających recenzji! Pozdrawiam, Ilona.

   Usuń
  2. Dziękuje! Pomysłów nie brakuje, przydałoby sie troszkę więcej czasu na ich realizację! Oby ten Nowy Rok był bogaty w inspiracje!

   Usuń
  3. Oj tak, przydałoby się więcej czasu :) Również mam taką nadzieję, co do Nowego Roku :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Kolejnego kreatywnego Roku! Dużo zdrowia i miłości :)

   Usuń
 3. Dzięki za ciekawe pomsyły! Samego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń